1. Anasayfa
  2. Vozol

Vozol Nasıl Şarj Edilir?

Vozol Nasıl Şarj Edilir?
Vozol Center Blog Kapak Fotoğrafı
0

Elektronik sigara kullanıcıları Vozol nasıl şarj edilir konusu üzerinde birtakım araştırmalar yapmaktadır. Vozol elektronik sigara ürünlerinin şarj konusu markanın forum sayfalarında önemli yer tutuyor. Lakin markanın kullanıcıları elektronik sigara seçiminde ve ürünlerin şarj hususunda birtakım detaylara dikkat etmeleri gereklidir. Zira markanın her ürününün şarj ve batarya kapasitesi birbirinden farklı olabiliyor. Bu nedenle kimi cihazlarda hızlı şarj adaptörleriyle hızlı şarj mümkün olabiliyorken kimi cihazlarda da şarj durumu cihazın var olan adaptörüyle yapılması gereklidir. Hızlı şarj edilmesine gerek yoktur.

Vozol marka elektronik sigara Puff serilerinin her birinin şarj edilme şekli hemen hemen aynıdır. Lakin kimi cihazlarda Type-C kablosuyla şarj edilebilme olanağı bulunuyor. Bu nedenle de elektronik sigara kullanıcıları diledikleri ortamlarda e-sigara ürünlerini kolaylıkla şarj edebiliyor. Vozol ürünlerinin şarj edilmesini sağlayan Type-C kabloların bir ucu USB kablodan oluşuyor diğer ucu ise Type-C girişi şeklindedir. Type-C kablolar genellikle hızlı veri aktarımı sağlamak için kullanılan kablolardandır. Günümüzde hemen her akıllı cihazlarda da bu kabloyla şarj edilebilme imkanı mevcuttur.

Vozol cihazlarının şarj edilebilmesi için bilgisayarların USB çıkışları da kullanılabiliyor. Puff Barların kolaylıkla şarj edilmesi için USB çıkışları oldukça fazla kullanılıyor. Vozol şarj kablosu seçimi yapmak için standart şarj gücüne sahip olan şarj adaptörlerini seçmeniz önerilmektedir.

Power Banklarla Vozol Cihazları Şarj Ediliyor Mu?

Vozol elektronik markasına ait olan Puff cihazları seçmeden önce ilk olarak kullanıcıların cihazın var olan şarj süresini de dikkate almaları gereklidir. Aynı zamanda kaliteli ve üstün performanslı bir sigara içimi yapılabilmesi için bataryası sağlam ve dayanıklı olan cihazların seçilmesi oldukça önemlidir. Type-C kablosuyla rahatlıkla şarj edilebilen Vozol ürünleri aynı zamanda Power banklarla da şarj edilebiliyor. Ancak bunun için birtakım detaylara da dikkat etmelisiniz. Vozol nasıl şarj edilir ve şarj süresi ne kadar dayanıyor gibi sorular genel olarak ilk defa bu cihazları kullanacak olan kişilerin ilgilendikleri konulardır.

Power bank ve şarj yapılması gereken cihaz birbirleriyle uyum içinde olmalıdır. Dolayısıyla iki cihazın uyum içinde olması şarj kalitesinin iyi olmasını sağlar. Şarj süresinin uzun zaman dayanabilmesi kullanıcıların üründen memnun kalmalarını olanaklı kılıyor. Lakin cihazın şarjı yapılırken ürünlerin güneş ışığına maruz bırakılmaması gereklidir. Ayrıca elektronik sigara cihazlarının şarjı yapılırken su ve olumsuz hava koşullarına da maruz kalmaması gereklidir.

Vozol Kullan At Cihazlarda Şarj Dolumu Olunca Şarj Sona Eriyor Mu?

Elektronik sigara kullanıcılarının tercih ettiği kullan at cihazların şarj edilmesi için kullanılan şarj adaptörleri yine Vozol markasına ait olmalıdır. Bu cihazların tam olarak şarjı dolduğunda şarj adaptörü cihazın şarjını durdurabiliyor. Dolayısıyla cihazın üzerinden yanan şarj ışığı şarj esnasında yanar. Şarj bittiğinde de ışık söner. Bu durum cihazın tam olarak şarjının dolu olduğunu gösterir. Lakin şunu da belirtmemizde yarar vardır.

Elektronik sigara kullanıcılarının tercih ettiği kullan at cihazların şarj edilmesi için kullanılan şarj adaptörleri yine Vozol markasına ait olmalıdır. Bu cihazların tam olarak şarjı dolduğunda şarj adaptörü cihazın şarjını durdurabiliyor. Dolayısıyla cihazın üzerinden yanan şarj ışığı şarj esnasında yanar. Şarj bittiğinde de ışık söner. Bu durum cihazın tam olarak şarjının dolu olduğunu gösterir. Lakin şunu da belirtmemizde yarar vardır.

Vozol markasına ait olan Puff cihazların şarj edilmesi sırasında tam dolum olması halinde ürün şarj kablosundan ayrılması gereklidir. Dolum tam olarak yapıldığı halde ürünün şarj kablosuna halen bağlı olması cihazın bataryasına zarar verebilir. Dolayısıyla Vozol markasının ürünlerinin standart şarj süresine bağlı kalınmalıdır. Sürenin dışına çıkılması cihaz üzerinde farklı sorunların oluşmasına neden olabilir. Orijinal marka Vozol ürünlerini yine markanın kendi şarj kablolarıyla şarjının tamamlanması uygun olur.

Vozol Marka Cihazların Şarjı Ne Kadar Dayanıyor?

Genel olarak bir elektronik sigara Puff cihazlardan kullanıcıların beklentisi ürünlerin şarj edilebilme kolaylığı ve aynı zamanda pratik kullanım kolaylığı sunabilmesidir. Vozol nasıl şarj edilir ve bu şarj süresi ortalama ne kadar sürer gibi sorular sıklıkla online platformlarda araştırılıyor. Zira sağlıklı şekilde bir sigara içimi yapmak ve satın alacağı cihazın uzun ömürlü kullanılabilmesi için bu şekilde araştırmaların yapılması oldukça gereklidir. Sizlerde elektronik sigara seçiminizi Vozol markasından yana kullanmak istiyorsanız mutlaka cihazın kalitesine ve şarj süresine özen göstermelisiniz.

Vozol markasına ait olan cihazların genel olarak tüm Puff serilerinde şarj süresi 40 ile 45 dakika içinde tamamlanabiliyor. Ayrıca bu şarj süresi kullanıcının cihazı kullanım sıklığına göre de farklılaşabiliyor. Vozol kullanıcıları ürünleri genellikle bir veya daha uzun zamanlı şarj etmeden rahatlıkla kullanabiliyor. Şarj sürelerinin uzun zamanlı olması kişilerin markanın Puff serilerini tercih etmesini olanaklı kılıyor. Lakin her zaman belirttiğimiz gibi Orijinal Vozol markasının serilerini tercih etmeniz cihazdan uzun zamanlı verim almanızı mümkün kılar.

Markanın uzun zamanlı şarj sürelerinin gidebilmesi kullanıcılarında eşsiz aroma lezzetleriyle mükemmel bir e-sigara keyfi yaşamasını sağlıyor. Vozol markası var olan tüm kullan at cihazlarını tasarlarken sadece ürünlerin dış tasarımlarına gereken özeni göstermiyor. Vozol ürünlerinin üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesine de gereken özeni göstermektedir. Bu nedenle markanın cihazlarını tercih ettiğinde Puff ürünlerle şarj dolumuna gerek kalmadan uzun zamanlı vaping keyfi yaşayabiliyorsunuz.

Vozol Cihazların Şarjının Bittiğini Nasıl Anlayabiliriz?

Vozol elektronik sigaraların şarj süresi genel olarak uzun süre dayanıklı olacak şekilde bir bataryaya sahiptir. Ancak kullanıcının ürünü sık kullanması vadedilen zamandan önce şarjının bitmesine neden olabilir. Vozol markasının sigara cihazlarının şarjının bittiğini anlamak için cihazın üzerinde yer alan şarj ışığına dikkat edilmesi gereklidir. Cihazın genel olarak şarj durumu hakkında bilgiyi cihazın üzerinde var olan beyaz ışık verir. Cihaz %100 olarak şarjının olması halinde beyaz ışık görünmez. Işık sönünce cihazın tam olarak şarjının olduğunu anlayabiliriz.

Ancak Vozol marka e-sigara cihazının üzerinde yer alan beyaz renkteki ışık devamlı olarak yanarsa yada farklı bir deyişle ışık sürekli olarak göz kırpıyorsa cihazın şarjının bittiğini kolaylıkla anlayabiliriz. Bu durumda cihazın orijinal Vozol adaptörüyle şarjının yeniden yapılması gereklidir. Ortalama 45 ile 50 dakika arasında cihazın şarj süresi bulunur. Bu süre tamamlanmadan kesinlikle şarj kablosunu cihazdan ayırmamalısınız. Tam olarak şarjı dolmayan cihazın kullanılmak için kablodan çekilmesi cihazın batarya ömrünü kısaltacaktır. Sağlıklı kullanım için Vozol marka cihazların tam olarak şarj olduğundan emin olmalısınız.

 

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir