1. Anasayfa
  2. Vozol

Vozol ve Sigara; Hangisi Daha Zararlı?

Vozol ve Sigara; Hangisi Daha Zararlı?
0

Günümüzde elektronik sigara kullanımının yaygınlaşması Vozol ve sigara: hangisi daha zararlı sorularının oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Elektronik sigaraların kullanımı ile kişiler daha kolay şekilde ve sorunsuz olarak geleneksel sigara kullanımına son verebiliyor. Elektronik sigaraların oluşturulma amacı esasen böyledir. Lakin günümüzde birtakım sebeplerden dolayı kişiler sadece geleneksel sigara bağımlılığını sonlandırmak için değil aynı zamanda bu sigarayı deneyimlemek içinde e-sigara kullanımı yapabiliyor. Elektronik sigaralar batarya, likit tankı ve akabinde buharlaştırıcı, coil gibi bileşenlerden oluşmaktadır.

Elektronik sigaraların buhar üretmesi ile kullanıcı rahatlıkla nikotin alımı sağlayabilir. Tütün içeriğiyle öne çıkan geleneksel sigaralar için rahatlıkla elektronik sigaralara oranla daha fazla zararlıdır diyebilmemiz mümkündür. Elektronik sigara ürünleri sigarayı bırakma aşamasında zorlanan kişiler için destek verici bir üründür. Lakin elektronik sigaralar içinde tam anlamıyla insan sağlığına zararı yoktur dememiz doğru olmayacaktır.

Vozol marka elektronik sigaralar farklı özelliklerde ve tasarımlarda olabiliyor. Boyutu ve aynı zamanda son teknolojiye uygun özellikleri ile çok sayıda Puff cihazlar bulunur. Ayrıca her kullanıcının damak ve kullanım tercihlerine uygun olan aroma seçenekleri mevcut olup, nikotin oranları da bu cihazlarla kontrol altına alınabiliyor. Kullanıcı tam olarak kişisel özelliklerine ve likit tercihlerine göre seçim yapabilmektedir.

Vozol Puff Sigara Türleri Mi Yada Klasik Sigara Mı Kullanılmalı?

Vozol marka elektronik sigara kullanıcıları genel olarak Vozol vs sigara: hangisi daha zararlı sorularına forum sayfalarında yanıt aramaktadır. Elektronik sigaralar için genellikle geleneksel sigaralara oranla daha az nikotin içermesinden dolayı daha az zararlıdır dememiş uygun olur. Ayrıca sigara bağımlılığını sonlandırmak isteyen kişiler büyük ölçüde çareyi elektronik sigara kullanmakta buluyor. Genel olarak elektronik sigara tutkunları Vozol markasının e-sigara ürünlerini tercih ediyor.

Vozol marka elektronik sigaraların içinde az da olsa %5 oranında nikotin mevcuttur. Dolayısıyla nikotin kişilerde bağımlılık yaratan bir maddedir. Ne kadar az nikotin alımı gerçekleşirse kişilerin sigarayı bırakması o kadar kolay olacaktır. Zira zamanla az nikotin alımına alışan kişiler geleneksel sigaraya olan bağımlılıklarını da zaman içinde sonlandırabiliyor. Geleneksel sigaraların içeriğinde nikotin seviyesi daha fazladır. Ayrıca geleneksel sigaralarda yer alan malzemeler,

  • Katran
  • Kimyasal maddeler
  • Karbon monoksit

Elbette bu maddeler elektronik sigaralarda bulunmamaktadır. Tütün mamulleri olarak lanse edilen geleneksel sigaralar insan sağlığına ciddi manada zarar verebiliyor. Günde 2 paketten daha fazla sigara tüketimi olan kişinin akciğerlerinde tahribat oluşabiliyor. Dolayısıyla elektronik sigaraya geçiş yaparak bu sigara ve nikotin bağımlılığınızı kolaylıkla azaltabilirsiniz. Orjinal Vozol cihazlarıyla bu durum son derece mümkün olup, dünya genelinde çok sayıda insan bunu başarmıştır.

Vozol Zararlı Mı?

Vozol markasına ait olan elektronik sigaralar için Vozol ve sigara: hangisi daha zararlı konuları son günlerde gündeme geliyor. Zira kişiler artık sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek istiyor ve elektronik sigaraya geçiş yapmak istiyor. Bu durumda elektronik sigara kullanımına geçiş yapan ve ayrıca özellikle genç nüfus bu sigara türlerini tercih ediyor. Elektronik sigaralarda bulunan nikotin seviyesinin düşük olması ve ayrıca bu cihazların farklı aroma seçeneklerinin olması Vozol ürünlerini çekici kılıyor. Bilindiği üzere elektronik sigaralarda nikotin seviyesi her ne kadar az olsa da yine de sık kullanım yapılması halinde bağımlılık oluşturabiliyor.

Vozol ürünleriyle geleneksel sigara içme alışkanlığının yanı sıra el alışkanlığı da sigarayı bırakma aşamasında kişileri zorlamaktadır. Eğer ki sigara kullanımından vazgeçmek ve bunu da elektronik sigaralarla yapmak istiyorsanız orijinal Vozol ürünlerini tercih etmelisiniz. Ancak bu şekilde sağlıklı ve keyifli bir sigara içimi yapabilmeniz mümkündür.

Vozol Elektronik Pufflar İle Geleneksel Sigara Arasındaki Farklar Neler Olabilir?

Vozol marka elektronik sigara kullanımı ile insanlar kolaylıkla normal sigara bağımlılığını sonlandırabiliyor. Ancak kimi kullanıcılar sigara bağımlılığını son vermek için bu ürünleri tercih etse de diğer kullanıcılarda normal sigaraya nazaran daha az zararlı olmasından dolayı Vozol markasının ürünlerine yönelmektedir. Elektronik sigara ve geleneksel sigaralar arasında var olan farkları şöyle sıralayabiliriz.

  • Koku: Geleneksel sigaraları kullanma esnasında kişinin üstü sigara dumanı kokabilir ve çevreye de yayılan duman kişileri rahatsız edebiliyor. Yoğun duman kokusu elektronik sigaralarda var olmamaktadır. Bu sigaralarda buhar üretimi olduğu için çevreye bir zarar oluşturmaz.
  • Kullanım Olanağı: Geleneksel sigaralar kullanım sırasında yakma işlemiyle kullanılabiliyorken elektronik sigaralarda ise likitler ise ısıtılarak buharlaşır ve kullanıcı bu buharı solur. Dolayısıyla hem insan sağlığına hem de çevreye zarar oluşturmaz.
  • İçerik: Geleneksel sigaralar malum tütün yaprağından oluşur ve içinde katran, karbon monoksit gibi zararlı maddeler barındırır. Lakin elektronik sigaralarda tütün bulunmamaktadır. Nikotin oranı düşük seviyededir.
  • Yasal Durumu: Bilindiği üzere klasik sigaraların kulanım yaşı 18 yaş üstü olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Elektronik sigaralar ise birtakım ülkelerde kullanımı ve satışı da yasaklanmış olan ürünlerdir.
  • Bağımlılık Durumu: Gerek elektronik sigaralarda olsun gerekse klasik sigaralarda olsun nikotin içermesinden dolayı kimi kişilerde bağımlılık duygusu gelişebiliyor. Lakin kişiler elektronik sigara kullanımına geçiş yaparak daha kolay şekilde nikotin alımını kontrol altına alabiliyor.

Özetle geleneksel sigaralarla elektronik sigaralar arasında koku, içerik başta olmak üzere birtakım farklar mevcuttur. Sizlerde eğer nikotin alımınızı kontrol altına almak ve bu şekilde geleneksel sigara bağımlılığınızdan kurtulmak istiyorsanız elektronik sigara kullanma sıklığını da abartmamalısınız. Zira sigarayı bırakma aşamasına destek olsun diye seçtiğiniz üründe bağımlı olabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Vozolun Bittiğini Nasıl Anlarız?

Vozol markasına ait olan elektronik sigara türlerini deneyimleyerek kolay şekilde sigara içimi yapabilirsiniz. Böylelikle her elektronik sigara kullandığınızda almanız gereken nikotin oranını daha da aşağılara çekebilir ve kısa sürede nikotin bağımlılığınızdan kurtulabilirsiniz. Site bünyesinde yer alan finansal ödeme seçenekleriyle veyahut kapıda ödeme sistemiyle ürün tedariği sağlamanı oldukça mümkündür.

Vozol Sigara Bıraktırıyor Mu?

Vozol markasının da sektöre giriş amacı diğer elektronik sigara markalarında olduğu gibi kişilerin daha kolay ve sorunsuz şekilde sigara bağımlılığını aşmalarıdır. Dolayısıyla Vozol markasının birbirinden güzel ve farklı tatlarla harmanlanmış aromalarıyla sizlerde geleneksel sigara içimine son verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey Vozol satış sitesinde yer alan Puff cihazlardan dilediğiniz modele ve seriye sipariş oluşturmak olacaktır. Ardından markanın ürünlerini deneyimlemek oldukça kolay olup, sigarayı bırakma aşamasında bu üründen büyük ölçüde yardım alabiliyorsunuz.

Vozol marka bünyesinde yer alan Puff sigaralar, ilk defa sigara içimi yapacak olan kişiler içinde oldukça ideal bir ürün olacaktır. Zira Puff ürünlerin kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Tek kullanımlık olan bu sigara türleri ile benzersiz ve kaliteli bir sigara içimi yapabiliyorsunuz. Kişi eğer klasik sigara kullanımına son vermek istediğinde de yine Vozol Puff başlangıç setleriyle ürünleri deneyimleyebiliyorsunuz. Böylelikle sigarayı bırakma konusunda ilk adımı atmış oluyor ve sağlıklı bir yaşam tarzına geçiş yapabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir